Přeskočit na navigaci

Reference


"Česká zbrojovka a.s. si velmi váží spolupráce s Česko brazilskou komorou, její pomoci při řešení problémů spojených s naším neúspěšným projektem v Brazílii. Zejména ve státě Santa Catarina oceňujeme spousty kontaktů, které komora má a které je možno využít.
Speciálně pro začínající exportéry spolupráci s komorou rozhodně doporučujeme.
Naší snahou je působit stabilně na Brazilském trhu a budeme také podporovat činnost Česko brazilské obchodní komory jako jeden z členů."
 

Boris Papp
Česká zbrojovka a.s.

 


"S Česko-brazilskou komorou spolupracujeme dlouhodobě. V roce 2011 jsme se účastnili mise, kterou organizovala CZBR komora a ocenili jsme jak přípravu a komplexní pojetí, tak nové kontakty a podněty pro naši společnost, které z této cesty vyplynuly." 

Ing. Petr Križan

ředitel odboru mezinárodní vztahy a komunikace - vedoucí zastoupení ČEB v Ruské federaci

 


"Čechy hrály významnou roli od počátku brazilských obchodních vztahů. Budiž nám vzorem a inspirací Franz Scheiner z Horní Libchavy u České Lípy, jež založil společně s Angličanem Georgem Brittainem obchodní firmu na dovoz a vývoz zboží, která nesla název. G.Brittain Scheiner e C.Tato firma existovala již před rokem 1819. tedy přes rokem 1822, vyhlášením nezávislosti Brazílie. Mnoho německy mluvících obchodníků v Rio de Janeiru se často setkávali v hospodě u Wülffingů, kde v roce 1821 Franz Scheiner a jeho německý kolega založili Klub/společnost Germania. Tato nejstarší zahraniční společnost mohla v roce 2016 oslavit 195 výročí své existence. Scheinerovi profesní, resp. obchodní úspěchy a znalosti přesvědčily Barona Mareschalla, rakouského diplomata, aby Franze Schienera roku 1828 jmenoval do funkce prvního generálního konzula Rakouska v Brazílii ( Rio de Janeiro). Tuto diplomatickou pozici, tak významnou pro obchodní vztahy, zastával Franz Scheiner až do roku 1842, kdy současně vystoupil z firmy Brittain Scheiner." 

Ing. Petr Polakovič
Česko - Brazilská smíšená obchodní komora

 


Sou Cintia, responsável pela Zeit Trading, uma empresa Brasileira situada em São Paulo, Comercial importadora e Exportadora constituída há 7 anos no mercado. Importamos e exportamos diversos produtos pelo mundo e o nosso trabalho depende muito do suporte de Câmaras de Comercio como a CZBRCham, seja para a obtenção de documentos como certificados de origem, por exemplo, seja para a prospecção de mercado e aproximação junto aos possíveis clientes e/ou fornecedores locais.

Atualmente trabalhamos com a Câmara de Comercio Brasil República Tcheca em caráter de Parceria Plena, e desde 2014 vimos trocando informações em termos de abertura de novos negócios, importações de novas marcas tchecas para o Brasil, exportação de produtos brasileiros para a Rep. Tcheca, enfim, intercâmbio comercial em sua totalidade. Em paralelo, a obtenção de documentos pertinentes aos processos de importação e exportação por meio das câmaras de comercio, ou por sua intervenção e suporte tornam-se muito mais rápidas e eficazes, diminuindo e muito problemas como distancia, tempo e diferença da língua por exemplo. Somos gratos por esta parceria e esperamos mantê-la por longo tempo. 

© INF, s.r.o. 2016